Pereiti prie pagrindinio turinio
Prisijungti
Pageidavimų sąrašas
Prekių krepšelis

Dr. Martens: išdrįsk atrasti panką savyje

Gali būti pankas sieloje arba išorėje, gali visai nebūti pankas – unikalūs Dr. Martens batai tiks bet kokiam stiliui, amžiui ir gyvenimo būdui. Belieka išdrįsti. Praktiškai nesunešiojami: kokybiškos storos odos, su pakietintu kulnu ir pirštais, kad neprarastų formos net po ilgų nešiojimo metų, ir amortizuojančiu padu su oro pagalve, suteikiančiu papildomo komforto vaikštant. Lengvai atpažįstami: suapvalinta noselė, klasikinis aštuonių eilių suvarstymas, kulno dirželis ir ryškiai geltonos siūlės. Dr. Martens – tai pareiškimas ir pašaukimas. Tai – miesto poezija. Tai – maištingas ir stilingas tavo įvaizdis.

Legendiniai batai drąsioms ir išskirtinėms asmenybėms

Šiuos batus iškart pamėgo įvairių Didžiosios Britanijos subkultūrų atstovai: 1960-aisiais juos pradėjo avėti Britanijos skustagalviai (vadinamieji skinhedai), o 1980-aisiais jie išpopuliarėjo tarp pankų, gotų, „new wave‟ ir grandžo muzikos gerbėjų. 2006 metais 1460 AirWair batų modelis buvo įtrauktas į Britų dizaino ikonų sąrašą, kartu su Concorde viršgarsiniais transportiniais lėktuvais, Mini, Jaguar E-Type ir Aston Martin DB5 automobiliais, Supermarine Spitfire naikintuvais ir pasauliniu žiniatinkliu. Minimalistinis ir klasikinis šių batų siluetas leidžia juos paversti savo individualaus, išskirtinio stiliaus dalimi. Dėl praktinių sumetimų – legendinio ilgaamžiškumo ir patogumo – jie tapo idealiu pasirinkimu gatvės mados ir koncertų pasaulyje, o emociniu lygmeniu – tvirtos pozicijos ir įgalinimo emblema. O nauji dizainai, spalvos, faktūros ir raštai leidžia moterims ir vyrams transformuoti Dr. Martens iš grynai pankiško atributo į drąsų stiliaus pareiškimą.

Pasipriešinimo, ryžto ir laimėjimo istorija

Tačiau taip buvo ne visada. Savo gyvavimo pradžioje Dr. Martens tebuvo kukli darbinė avalynė. Pirmasis fabrikas pradėjo juos gaminti dar 1901 metais, tačiau klasikinis AirWair modelis atsirado tik 1960-aisiais, kai fabriką paveldėjęs Bilas Griggsas žurnale netyčia pastebėjo dviejų vokiečių gydytojų išradimo – pado su oro pagalve – reklamą. Jis žinojo, kad darbininkai vertina jų avalynę dėl tvirtumo, tačiau nuogąstauja dėl jos nepatogumo, todėl, nepasidavęs skeptikų atkalbinėjimui, susitiko su dr. Maertensu ir dr. Funcku. Taip užsimezgė neįtikėtinas šios trijulės bendradarbiavimas. Kad pradėtų gamybą, Bilui reikėjo nusipirkti retą ir brangią techniką, o kai pagaliau ją nusipirko, pasirodė, kad griozdiški įrenginiai netelpa fabrike. Taip, net neprasidėjus, galėjo baigtis ši istorija. Tačiau Bilas su savo komanda iškasė fabriko grindyse didžiulę duobę, sumontavo mašinas – ir pradėjo gaminti šiuos kultūros ikona tapusius batus.

Dr. Martens vyrams, moterims – ir visam pasauliui

Parduotuvėje ABOUT YOU rasi ne vien klasikinius aukštus, bet ir Oksfordo stiliaus žemus batus, sandalus ir kitus šio garsaus ir bekompromisio prekės ženklo avalynės modelius. Suteik subtilaus maištingumo santūriems drabužiams arba organiškai akcentuok savo drąsų aprangos pasirinkimą. Derink juos su plėšytais arba klasikiniais džinsais, avėk su maža juoda suknele arba plazdančiu šilkiniu sijonu. Rinkis juos, kai ruošiesi į roko koncertą arba į klasikinės muzikos vakarą gotikinėje bažnyčioje, ilgam, įkvepiančiam pasivaikščiojimui arba vakarui su draugais. Šio prekės ženklo filosofija: vienintelis dalykas, kietesnis už Dr. Martens batą, – jį avintis asmuo. Pajausk, kaip tavo kojos, kūnas ir galva prisipildo ryžto, jėgos ir išdidaus individualumo su Dr. Martens.