Atskleidžiame viską, ką reikia žinoti apie žiemines striukes
Dienos trumpėja, temperatūra vėsta ir tenka rengtis vis storesnius drabužius. Vėl artinasi žiema, o su ja, kaip ir kasmet, drabužių spintoje atsiranda vietos žieminei striukei. Taigi kokių būna striukių ir kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti tavo naujoji moteriška žieminė striukė, kad visada jaustumeisi patogiai? Šiame straipsnyje pateikiame viską, ką reikia žinoti apie šiltas striukes, kad būtų išties lengva išsirinkti!
Žieminių striukių pasiūla milžiniška, bet vis dėlto ne visada paprasta rasti tinkantį modelį. Žinoma, pagrindinis reikalavimas striukei – ji turi tave šildyti netgi temperatūrai gerokai nukritus. Nuo įprastų pavasarį arba rudenį dėvimų striukių ji skiriasi pamušalu. Šaltajam sezonui skirti modeliai dažniausiai turi storą pamušalą iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, pūkų arba dirbtinio pluošto, todėl puikiai apsaugo kūną nuo šaltos temperatūros. Taigi įsigydama žieminę striukę, visada atsižvelk į tai, kur esi ir ar žiemą ten išties šalta. Tose vietovėse, kuriose žiemą atšąla net iki –15°C, reikėtų rinktis šiltesnę žieminę striukę, nei tose, kuriose temperatūra laikosi virš 0°C.
Kokios medžiagos naudojamos ir kurios šildo geriausiai?
Norint būti pasiruošus įvairiai temperatūrai ir visada rengtis pakankamai šiltai, siūlomos žieminės striukės iš įvairių medžiagų – jas aptarsime čia.
Pūkinės striukės
Žiemai skirtos pūkinės striukės pasižymi tuo, kad jų vidus užpildytas švelniomis paukščių plunksnomis, vadinamaisiais pūkais. Šie vidiniai pūkai paukščius saugo ir nuo šalčio, ir nuo karščio, nes pasižymi izoliacinėmis savybėmis. Būtent šias savybes pasitelkė ir pritaikė žmonės, gamindami žiemines striukes. Pūkinės striukės puikiai tinka esant žemai temperatūrai, nes joms būdinga išskirtinė šilumos izoliacija. Dygsniai pūkus išlaiko reikiamoje vietoje, kad jie tolygiai šildytų ir nenukristų į apatinę striukės dalį. Didžiausias pūkinių striukių pranašumas – jos labai lengvos. O štai minusas yra labai aukšta kaina, nes surinkti pūkus atsieina brangiai. Be to, kaip ir dėl visų gyvūninės kilmės gaminių, taip ir dėl šių kyla asmeninis klausimas, ar rinktis tokią striukę. Šiuo metu yra keletas alternatyvų gyvūninės kilmės pūkams, kurios taip pat gerai išlaiko šilumą. Pavyzdžiui, iš poliesterio, sojos arba „Tencel“ pluošto gali būti pagaminti minkšti plaušai. Be to, šie negyvūniniai plaušai už gyvūninės kilmes pūkus pranašesni tuo, kad labiau tinka drėgnomis sąlygomis.
Dygsniuota striukė
Kaip galima suprasti iš pavadinimo, dygsniuota striukė, kaip ir pūkinė, turi dygsnius, išlaikančius vidinį užpildą reikiamoje vietoje. Skirtumas tik tas, kad dygsniuotos striukės vidus nebūtinai užpildytas pūkais – tai gali būti ir kitokia medžiaga. Dygsniuota striukė puikiai sulaiko šilumą ir tinka esant žemai temperatūrai.
Dvisluoksnės striukės
Vietovėse, kuriose žiema nebūna pernelyg šalta, puikiai tinka dvisluoksnės striukės. Tokių žieminių striukių pranašumas tas, kad jas galima dėvėti kaip demisezonines striukes esant šiltesnei temperatūrai. Jose būna du sluoksniai – užtrauktuku arba sagomis prie vėjo nepraleidžiančios išorinės striukės vidaus galima prisegti antrąją striukę. Ši vidinė striukė dažnai pagaminta iš fliso audinio, kuris gerai izoliuoja ir išlaiko šilumą. O jei popietę nušvistų saulė, galima tiesiog nusegti išorinę striukę ir nereikės prakaituoti. O lietingomis rudens dienomis gali dėvėti tik išorinę striukę.
Žieminė striukė iš sintetinio pluošto
Taip pat yra ir nedygsniuotų žieminių striukių, kurių vidus užpildytas sintetiniu pluoštu, kad nesušaltum žemoje temperatūroje. Kai kurių sintetinių striukių modelių vidinis sluoksnis yra glotnus ir užpildytas tik vidus, tačiau yra ir variantų, iš vidaus apsiūtų švelniu pliušu arba flisu.
Moteriška žieminė striukė iš vilnos
Šiltos žieminės striukės gali būti pagamintos ir iš vilnos. Geriausia vilnos savybė – ji gerai izoliuoja ir puikiai saugo nuo šalčio. Tiesa, moteriškos žieminės striukės iš vilnos neapsaugos esant stingdančiam šalčiui, bet jeigu temperatūra svyruoja apie nulį – puikiai tiks. Geriausia gražių žieminių striukių savybė ta, kad jomis galima sukurti labai elegantišką stilių. Taigi jos puikiai papuoš skubant į biurą ar iškilmingą žiemos renginį.
Kailinė apykaklė – taip ar ne?
Daugelio šiltų žieminių striukių gobtuvai papuošti kailiu. Jis gali papildomai šildyti, bet kartu atlieka ir prašmatnios detalės, puošiančios striukę, funkciją. Anksčiau kailinės apykaklės dažniausiai buvo gaminamos iš įvairių gyvūnų kailio, pavyzdžiui, triušių arba audinių. Dar ir šiandien kai kurios žieminės striukės su kailiu puošiamos tikro kailio detalėmis. Tačiau vis daugiau mados sekėjų atsisako natūralaus kailio apykaklių ir mieliau renkasi moteriškas žiemines striukes su dirbtiniu kailiu. Kritikuojama, kad natūralaus kailio pramonei skirti gyvūnai auginami prastomis sąlygomis ir mirdami patiria dideles kančias. Taigi, jeigu nenori atsisakyti kailinės apykaklės, geriau rinkis žieminę striukę su dirbtiniu kailiu.
Žieminės striukės ilgis
Žieminės striukės ilgį rinkis pagal savo skonį. Yra trumpų žieminių striukių, dažniausiai siekiančių tik iki klubų ir dengiančių viršutinę kūno dalį. Ilgos žieminės striukės dengia sėdmenis, todėl šildo šiek tiek geriau nei trumpesni modeliai. Kokį modelį galiausiai išsirinksi, priklauso nuo asmeninio skonio ir nuo to, kokioje temperatūroje ketini jį dėvėti. Trumpos moteriškos žieminės striukės pirmiausiai skirtos esant švelnesnei temperatūrai, o ilgesnius modelius galima dėvėti ir žemoje temperatūroje.
Spalvos
Žinoma, įsigydama žieminę striukę, pagalvok, kokios spalvos tau patinka – juk ją dėvėsi visą žiemą. Toliau pateikiame keletą pasiūlymų, kad būtų lengviau išsirinkti ir paprasta surasti savo naująją moterišką žieminę striukę.
- Juodos žieminės striukės moterims
Juodos žieminės striukės – tai klasikinis žieminių striukių variantas. Didžiausias jų pranašumas – tinka prie bet kokios aprangos. Tai ypač svarbu tada, kai spintoje turi tik vieną žieminę striukę, kurią reikia naudoti universaliai. Be to, juoda spalva nebūtinai yra nuobodi, net ir tamsios žieminės striukės gali pasižymėti išskirtiniu kirpimu. - Pilkos žieminės striukės moterims
Populiariausios pilkos žieminės striukės – tai modeliai iš vilnos. Ši spalva vilnonėms striukėms suteikia elegancijos ir puikiai tinka prie šviesaus kostiumo arba tamsių kelnių. - Geltonos žieminės striukės
Vis dar populiarios išlieka geltonos žieminės striukės. Ryškūs modeliai – tai tikras įvaizdžio spalvų pliūpsnis, nukreipiantis visų žvilgsnius į tave! Juk šaltą ir tamsią žiemą šiek tiek šviesos tavo įvaizdyje nuteiks dvigubai geriau, nes gerą nuotaiką užtikrins ne tik tau, bet ir tave supantiems žmonėms. - Mėlyna moteriška žieminė striukė
Mėlynos moteriškos žieminės striukės maloniai šildo šaltuoju metų laiku. Spalva skleidžia marinistinę nuotaiką ir ją galima universaliai derinti. Nesvarbu, ar šviesiai, ar tamsiai mėlyna žieminė striukė – ją pasirinkusi niekada neprašausi pro šalį.
Vandens nepraleidžiančios žieminės striukės moterims
Kai sninga ir lyja, protinga rinktis vandens nepraleidžiančią žieminę striukę moterims. Juk jei žieminė striukė peršlaps, greičiau prasiskverbs šaltis. Šie modeliai gali būti su įvairiu užpildu, pavyzdžiui, pūkais arba sintetiniu pluoštu. Jeigu užpildas pūkinis, nereikia nerimauti, kad pūkai sušlaps, nes lietaus nepraleidžianti išorinė medžiaga sulaiko drėgmę.
Kokių yra alternatyvų žieminei striukei?
Žinoma, be klasikinės žieminės striukės, visada yra keletas alternatyvų, kurias gali rinktis šaltomis žiemos dienomis. Taip pat tobulai tinkančios žieminės striukės reikia ir nėščioms moterims, kai pilvas auga. Pristatome keturias alternatyvas.
Žieminis paltas – kokie jo pranašumai?
Iš esmės žieminis paltas pasižymi tomis pačiomis savybėmis kaip ir žieminė striukė ir yra gaminamas iš tų pačių medžiagų. Skirtumas tik tas, kad moteriškas žieminis paltas yra gerokai ilgesnis. Sunku pasakyti, nuo kokio ilgio striukė vadinama paltu, tačiau daugumą žieminių paltų siekia bent iki šlaunų vidurio, o yra ir tokių modelių, kurie siekia iki pat pėdų.
Parka
Pagal ilgį parka atsiduria tarp žieminės striukės ir žieminio palto bei dažniausiai tik vos dengia sėdmenis. Parka išsiskiria gobtuvu ir dviem didelėmis kišenėmis ties klubais. Šis drabužis kildinamas iš inuitų, bet pirmą kartą kaip žieminės uniformos dalį jį panaudojo JAV kariuomenė 5-ajame dešimtmetyje. Vėliau, po 20 metų, ji prigijo tarp civilių ir nuo to laiko yra mėgstamas drabužis šaltomis dienomis. Žieminė parka dažnai turi kailinę apykaklę ir švelnų pamušalą.
Pliušiniai paltai
Pliušinių paltas pavadinimas veikiau siejamas ne su sintetiniu kailiu, iš kurio gaminami šie modeliai, o su pliušiniais meškiukais. Jie itin švelnūs ir minkšti, todėl puikiai tinka šaltu oru. Dirbtinis kailis dažniausiai pagamintas iš poliesterio arba kitų sintetinių medžiagų. Dauguma pliušinių paltų savo išvaizda primena ėriukų kailio paltus, todėl tai puiki alternatyva visiems, norintiems atsisakyti gyvūninės kilmės medžiagų. Modeliai gali būti įvairaus ilgio ir iš minkšto pliušo siuvami net ir ilgi paltai.
Žieminės striukės nėščiosioms
Jeigu laukiesi, itin svarbu, kad tave gaubtų šiluma. Augant pilvui, tavo senoji žieminė striukė gali nebetikti ir ateina laikas paieškoti žieminės striukės nėščiosioms. Šie modeliai yra kur kas laisvesni ties pilvu ir nevaržo tavęs. Be to, yra ir tokių modelių, kuriuos galima dėvėti net ir po nėštumo. Pasirinkusi plačiai pritaikomą žieminę striukę, skirtą nėštumo laikotarpiui, kurios kiekvienoje pusėje įsiūta po užtrauktuką, galėsi savo mažylį patogiai nešti įsuptą skaroje ir apgaubti užsisegdama užtrauktuką.
Kaip tinkamai prižiūrėti žieminę striukę?
Žieminės striukės priežiūra pirmiausiai priklauso nuo medžiagos, iš kurios pagaminta striukė. Kai kurias pūkines striukes galima skalbti skalbyklėje, o kitas geriau atiduoti išvalyti profesionalams. Informacijos rasi savo žieminės striukės etiketėje. Jeigu pūkinę striukę skalbsi skalbyklėje, jokiu būdu neviršyk 30 °C temperatūros ir naudok tinkamą, ne per agresyvų skalbiklį. Be to, paskui ją būtinai išdžiovink džiovyklėje, kad šlapi pūkai vėl taptų purūs. Žiemines striukes iš sintetinio pluošto dažniausiai gana paprasta išskalbti namuose. Kad striukė džiugintų dar ilgai, ir šiuo atveju svarbu pasirinkti tinkamą (žemą) skalbimo temperatūrą. Išskalbtus modelius tiesiog džiovink ore. Vilnones striukes prižiūrėti šiek tiek sudėtingiau, daugelį modelių galima valyti tik profesionaliose valyklose, tačiau yra tokių variantų, kuriuos atsargiai gali skalbti namuose. Šiuo tikslu geriausia naudoti vilnai skirtą skalbiklį ir vilnonę striukę skalbti žemoje temperatūroje. Vis dėlto geriausia tokių modelių savybė ta, kad vilna iki tam tikro lygio išsivalo savaime, t. y. dažnai pakanka vilnonę striukę po dėvėjimo išvėdinti.
Papildomos žieminės detalės prie tavo žieminės striukės
Savaime suprantama, kad žiemą lauke spengiant lediniam šalčiui reikės ne tik žieminės striukės. Kad nesušaltum aplink siaučiant sniegui ir ledui, svarbūs ir aksesuarai, pavyzdžiui, kepurė arba šalikas.
Funkciniai apatiniai drabužiai
Itin šaltomis dienomis arba slidinėjant nepavyks apsieiti be funkcinių apatinių drabužių. Ilgas apatines kelnes paprasta dėvėti po džinsais, o ilgarankovius arba trumparankovius marškinėlius – po megztiniu. Ypatinga funkcinių apatinių drabužių savybė – jie pagaminti iš itin gerai šildančių ir izoliuojančių medžiagų. Pavyzdžiui, tokia yra merinosų vilna. Tačiau yra ir sintetinių gaminių, kurie puikiai tinka intensyvioms treniruotėms. Merinosų vilnos pranašumas tas, kad ji sulaiko kvapus, yra labai švelni, todėl ją patogu dėvėti, pavyzdžiui, ilgesniuose žygiuose.
Pirštinės
Žiemą svarbu pasirūpinti rankomis, o kad jos nesušaltų, praverčia pirstines. Jeigu mėgsti eleganciją, rinkis odines pirštines, kurios nuostabiai dera ir prie formalios darbinės aprangos, ir prie džinsų bei vilnonio palto. Žinoma, pirštinės gali būti pagamintos ir iš paprastos medvilnės, taip pat būna kumštinių arba pašiltintų funkcinių pirštinių, dažniausiai naudojamų sportuojant.
Šalikas
Šalikas apgaubia šiluma, o kartu atlieka ir madingo aksesuaro funkciją, todėl daug mados sekėjų ištisus metus nekantrauja, kada gi vėl galės pasipuošti šiais švelniais gaminiais. Kiekvienas ras sau mėgstamiausią: kašmyro šalį, švelnios vilnos šaliką arba praktišką movą. O štai šiltesniais mėnesiais galima puikiai dėvėti, pavyzdžiui, švelnią šilkinę skarą.
Kepurė
Žiemą svarbią funkciją atlieka ir kepurė: ji šildo galvą ir apsaugo, kad per ją neišeitų šiluma. Taip pat kepurė yra madingas aksesuaras ir gali paįvairinti tavo žieminį įvaizdį. Pavyzdžiui, yra ryškių kepurių su kutais arba šiltų megztų kepurių. Visos, kurioms svarbiausia nesušalti ausų, mėgsta rinktis moteriškas galvos juostas. Stambaus mezgimo variantai atrodo moteriškai ir romantiškai.
Įsigyk žieminę striukę iš ABOUT YOU
Nuostabių žieminių striukių taip pat gali įsigyti internetu iš ABOUT YOU. Čia tavęs laukia didelė modelių įvairovė, iš kurios tikrai išsirinksi sau tinkamiausią. Radusi patinkančią moterišką žieminę striukę, gali užsisakyti ją tiesiog internetu, o mes pristatysime* nemokamai, kad ramiai pasimatuotum namuose. Jeigu netiks, prekę nemokamai atsiųsk atgal.