Skip to main content

Atrask mūsų SEZONO NUOLAIDAS: Iki -70%5


JOOP! – Wolfgango Joopo įkurtas prekės ženklas

Prekės ženklas JOOP! buvo įkurtas 1986 metais Vokietijoje Hamburgo mieste, ir pavadintas dizainerio Wolfgango Joopo vardu. Jau 1978 metais W. Joopas išgarsėjo sukūręs pirmąją autorinę kolekciją – įspūdingą kailinių ansamblį. Vėliau jis pardavinėjo savo kurtus drabužius. Įkūręs sėkmingą verslą, dizaineris norėjo atskirti savo kaip menininko vardą nuo prekės ženklo, todėl prie pavardės pridėjo šauktuką,taip gimė JOOP! pavadinimas. Naujai įkurta bendrovė pristatė aukšto lygio drabužius vyrams ir moterims, vaikiškus drabužius, aksesuarus ir namų reikmenis, taip pat džinsinio audinio ir sportinių drabužių kolekciją. 1988 metais W. Joopas pristatė savo išskirtinius džinsus, tačiau labiausiai JOOP! išgarsino didžiulis kvepalų asortimentas. 1987 metais kvepalai buvo pasiūlyti Amerikos rinkai ir pristatyti Niujorko mados savaitėje. Jie buvo parduodami garsiose Amerikos mažmenininkų parduotuvėse, kaip „Saks Fifth Avenue“. 1998 metais kompanijos apyvarta siekė 305 mln. JAV dolerių.

JOOP! – po W. Joopo pasitraukimo

Išsekęs nuo amerikiečių diktuojamos konkurencijos W. Joopas ir jo partneris pardavė 95 % akcijų prekybos grupei „Weunsche“ ir gavo 83 mln. JAV dolerių. W. Joopas pasiliko prekės ženklo kūrybiniu direktoriumi. 2001 metais, jis pardavė ir likusius 5 % akcijų ir paliko įmonę. 2003 metais JOOP! buvo parduotas trims buvusiems partneriams lygiomis dalimis, vienas iš jų – Šveicarijos įmonė „Holy Fashion Group“. 2006 metais ši Šveicarijos įmonė išsipirko dalį iš „Egana Goldpfeil“ ir dabar jai priklauso drabužių bei aksesuarų JOOP! verslas, o kvepalų ir kosmetikos linija liko Niujorko „Coty, Inc.“ prekės ženklui. 2000 metais, dėl mažos apyvartos buvo nutraukta vaikiškų drabužių gamyba. Dabar JOOP! siūlo šiuolaikiškus moteriškus ir vyriškus drabužius, apatinius, aksesuarus ir batus. Bendrovė turi mažmenines parduotuves Hamburge ir Diuseldorfe, Vokietijoje, internetinę parduotuvę bei kelias išparduotuves. Vokietijoje šis prekės ženklas itin vertinamas, jį žino net 82 % gyventojų.

JOOP! prekės ženklas dabar

2020 metais bendrovė pasiryžo padidinti savo pajamas ir išplėsti vyriškų drabužių rinką į Jungtinę Karalystę. Planuojama atidaryti naują parduotuvę Londone. Dabar JOOP! kūrėjai pristato bendrovę kaip sėkmingo gyvenimo būdo prekės ženklą, žinomą tarptautiniu mastu. Vyriškų drabužių linija yra skirta stilingiems ir savimi pasitikintiems vyrams, o moteriški drabužiai – mada besidominčioms ir žavingai norinčioms atrodyti damoms. JOOP! įkūrėjai siekia, kad prekės ženklas asocijuotųsi su seksualumu, aukštu statusu ir pasitikėjimu savimi. Prekių asortimente pristatomi ne tik drabužiai, bet ir laikrodžiai, piniginės, rankinės, kepurės, paplūdimio apranga, akiniai. Puiku, kad šių aukščiausios kokybės prekių gali įsigyti ir Lietuvoje, internetinėje parduotuvėje ABOUT YOU. Čia rasi platų pasirinkimą pačių madingiausių vyriškų kostiumų bei švarkų. Dėvėdamas tokį kostiumą kiekvienas vyras sužibės net ir aukšto lygio vakarėlyje. Moterys šioje parduotuvėje gali įsigyti stilingų aksesuarų.